Przedszkole

Dlaczego my?


 

„MARZENIE PRZEKUWAMY W DZIAŁANIA”

Nasze przedszkole jest miejscem wyjątkowym. Nie ma w nim czasu na rutynę i poddawanie się schematom, jest za to codzienne podążanie za dzieckiem i stwarzanie mu najbardziej dogodnych warunków do rozwijania kreatywności i indywidualnych predyspozycji. Elementem każdego dnia jest nauka poprzez działanie i nauka poprzez zabawę. Stale zachęcamy naszych podopiecznych do szukania radości. Wszelkimi dostępnymi środkami wspieramy ich indywidualny rozwój intelektualny, artystyczny, praktyczny i społeczny.

 

„NAJWIĘKSZĄ OZNAKĄ SUKCESU DLA NAUCZYCIELA… JEST BYCIE ZDOLNYM, BY POWIEDZIEĆ: TE DZIECI PRACUJĄ JAK GDYBYM NIE ISTNIAŁA." /M. Montessori/

Wierzymy, że wszelkie plany realizuje się wyłącznie poprzez działanie tu i teraz. Dlatego nie boimy się marzyć, bo wiemy, że to my mamy wpływ na realizację tego, co zakładamy. W naszej filozofii pracy kluczowy element stanowi zespół, który daje sobie siłę i wsparcie w podejmowaniu nowych wyzwań zawodowych. Istotą jego działania jest otwartość na zmiany oraz pasja i wiedza, które zawsze stanowią dla nas punkt wyjścia dla kreatywnych pomysłów.
 

"EDUKACJA TO WARTOŚĆ"

Taka filozofia pracy w naszym przedszkolu pozwoliła stworzyć istotne dla nas motto tego, co na co dzień tworzymy, a mianowicie „Edukacja to wartość”. Pracując w obszarze edukacji uczymy się szacunku, pokory i zaangażowania wobec procesu nauczania naszych podopiecznych. Jesteśmy przekonani, że nasze działania są po prostu dobre, wartościowe i skuteczne.

„UWRAŻLIWIAMY NA POTRZEBY INNYCH”

Naszym celem jest wzbogacanie umiejętności społecznych i wrażliwości dzieci na różnorodność otoczenia poprzez wprowadzenie ich w świat wartości. Chcemy, aby nasze przedszkolaki znały wartość bycia uczciwym, odważnym, odpowiedzialnym i tolerancyjnym. Pragniemy, aby poznały wartość dawania- jako wyrazu szacunku, miłości, przyjaźni i sprawiedliwości.


Przedszkole im. Księcia Szaranka nr 6 w Obornikach funkcjonuje w nowoczesnym, przestrzennym i jasno oświetlonym budynku, w którym mieszą się wspaniale wyposażone sale, w których jest sprawowana opieka nad dziećmi, osobna sala do zajęć i przedstawień teatralnych oraz spotkań z rodzicami, a także ponad 80-metrowa Sala Doświadczania Świata przeznaczona do prowadzenia zajęć terapeutycznych w tym integracji sensorycznej. Wokół przedszkola znajduje się plac zabaw dostosowany do potrzeb i możliwości naszych Przedszkolaków.

"PLACÓWKA LICZY 4 ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE"